KRONIKA 2010/2011

08.01.2011

Nowy Rok – nowe przygody!


Nadszedł Nowy Rok!!! Rozpoczęliśmy go od wspominania naszych sylwestrowych zabaw i zastanawialiśmy się, czym jest czas oraz jak to możliwe, by w jedną noc zmienił się rok.
Wzięliśmy udział w zabawie ruchowej zatytułowanej Bal sylwestrowy i wysłuchaliśmy wiersza pt. Zmiany, dzięki któremu poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat figur geometrycznych i poznaliśmy kolejną z nich, czyli owal. Rozpoczęliśmy też naukę nowej piosenki: Na wyspach Bergamutach.
Kolejnego dnia rozmawialiśmy o tym, czym różni się dzień od nocy oraz przypomnieliśmy sobie, jakie czynności wykonujemy w dzień, a jakie wieczorem. Nauczyliśmy się również porządkować symbole tych pór dnia, czyli słońce i księżyc. Ponieważ wszyscy wiemy, że nocą należy smacznie spać, by nabrać sił na nowy dzień, ćwiczyliśmy nasz słuch i za pomocą kilku dźwięków próbowaliśmy przedstawić krótkie opowiadanie pt. Powitanie słońca. Wykonaliśmy również pracę plastyczną przedstawiającą symbole dnia i nocy, a także zastanawialiśmy się z jakimi kolorami kojarzą nam się te części dnia. Moi mali przyjaciele poznali też znaczenie i ćwiczyli użycie słów: wczoraj, dziś, jutro.
Na zakończenie przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku, a pomogła nam w tym zabawa dydaktyczna i ruchowa zatytułowana Cztery pory roku.
Jednak najbardziej ekscytującym wydarzeniem minionego tygodnia był wyjazd do szkółki narciarskiej, podczas którego moje Gwiazdeczki próbowały swoich sił. Ćwiczyliśmy nakładanie sprzętu, poruszanie się na jednej narcie, a potem na dwóch, uczyliśmy się podchodzenia bokiem, jazdy na wprost oraz hamowania. Choć zadania nie były łatwe, poradziliśmy sobie świetnie i znakomicie się bawiliśmy! Z niecierpliwością czekamy już na kolejną lekcję, bo marzeniem wielu przedszkolaków jest sprawne szusowanie po stoku - myślę, że wkrótce pokażemy, na co nas stać :)