KRONIKA 2010/2011

04.12.2010

W oczekiwaniu na Św. Mikołaja


Nadeszła wreszcie długo oczekiwana zima, a wraz z nią nadzieja na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się więc do tego wydarzenia bardzo starannie. W poniedziałek, zgodnie z andrzejkowymi zwyczajami, powróżyliśmy sobie, by poznać naszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku, układania butów i tańców na gazetach.

We wtorek do Akademii przybyli goście, którzy opowiedzieli nam o tym, w jaki sposób powstają świąteczne ozdoby i pomogli nam w przygotowaniu własnych choinkowych baniek.

Tego dnia mieliśmy również wizytę osób, które zajmują się w swojej pracy ekologią. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy segregować śmieci oraz dbać o to, by wokół nas było czysto i przyjemnie. Wykonaliśmy pracę plastyczną i rozpoczęliśmy naukę nowej piosenki pt. Ślady na śniegu.

Ponieważ wielkimi krokami zbliżała się wizyta Mikołaja, rozmawialiśmy o tym, kim On jest i dlaczego przynosi nam prezenty. Wszyscy wiemy, że do Mikołaja należy napisać list z prośbą o podarek, my też przygotowaliśmy takie listy, na których namalowaliśmy to, o czym marzymy, a następnie ukryliśmy je w naszej przedszkolnej sali tak, by znalazł je tylko Mikołaj.
Na zakończenie tygodnia ćwiczyliśmy różne sposoby powitania ze Świętym Mikołajem, żeby być dobrze przygotowanym na spotkanie z tym, jakże oczekiwanym, gościem. Wzięliśmy udział w zabawie dramowej Powitanie Mikołaja i wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą płatki śniegu. Na zakończenie, ciocia odczytała list, który napisał do nas Święty Mikołaj, a następnie rozpoczęliśmy przygotowywanie niespodzianki dla gościa.
Pozostało nam przyjemne oczekiwanie ...