KRONIKA 2010/2011

09.10.2010

Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące…


Miniony tydzień obfitował w Gwiazdeczce w wiele atrakcji, ale o wszystkim opowiem po kolei.
Dropsy rozmawiały o swoich domach - najpierw układały wieże oraz budynki parterowe z klocków, a następnie poznały wyraz dom, pisząc go po śladzie. Wysłuchały także opowiadania zatytułowanego Z wizytą u Klary i rozmawiały o tym, dlaczego w domu czujemy się najlepiej. Rozpoczęliśmy również wspólnie naukę ślicznej piosenki pt. Mój dom.
Następny dzień wypełniły nam zabawy w kalambury, zagadki i rebusy dotyczące dopasowania odpowiedniego domku do zwierzaka w nim mieszkającego. Rozmawialiśmy również o różnicach w wyglądzie domów na wsi i w mieście, a także przypomnieliśmy sobie, poznane wcześniej, figury geometryczne.
Pędzące groszki natomiast poświęciły czas na poszukiwanie skarbów jesieni. Najpierw dowiedziały się, czym jest skarb, kim jest poszukiwacz skarbów, a następnie zastanawiały się, jakie skarby przyniosła ze sobą obecna pora roku. Nauczyliśmy się wspólnie nazywać kolory jesieni, pokolorowaliśmy pracę przedstawiającą kasztany oraz żołędzie i dołączyliśmy nasze rysunki do kącika przyrodniczego. Podczas wszystkich zajęć towarzyszyła nam piosenka zatytułowana Jesienna orkiestra, której uczyliśmy się przez ten tydzień.
Braliśmy też udział w ćwiczeniach oddechowych - naśladując wiatr, dmuchaliśmy listki, piórka i inne, lekkie przedmioty oraz wysłuchaliśmy wiersza pt. Łakomczuchy.
W czwartek wszystkie Gwiazdeczki wraz z ciociami wybrały się na basen. Zabawa w    wodzie i basenie z  plastikowymi kulkami była przednia! W doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola, a  w  piątek braliśmy z   kolei udział w   bardzo ciekawych warsztatach mydlanych. Każdy z nas mógł własnoręcznie przygotować naturalne mydełko, wybierając jego kształt, kolor i zapach. Wszyscy spisali się na medal, bo przygotowane mydełka zachwyciły nie tylko nas samych, ale i rodziców!