KRONIKA 2009/2010

19.06.2010

W przedszkolu, w teatrze i na basenie…


Kolor żółty i zielony znamy już bardzo dobrze, a dzięki wierszykom i zabawie w poszukiwanie przedmiotów w tych kolorach, utrwalaliśmy je sobie również w tym tygodniu. Następnie postanowiliśmy sprawdzić, które z żółtych elementów utrzymują się na wodzie, a które z nich toną i dlaczego - to było bardzo ciekawe doświadczenie.

Zakończenie sezonu w Teatrze "Groteska"


We wtorek wybraliśmy się po raz ostatni w tym roku do teatru, by obejrzeć spektakl pt. „O Kasi, co gąski zgubiła" oraz podziękować artystom za wspaniałe przeżycia, jakie były naszym udziałem podczas wszystkich przedstawień.
Kiedy już zasiedliśmy w fotelach, naszym oczom ukazała się gęsiareczka Kasia, której wilk porwał gąski, a następnie ukryła je zła czarownica. Zmartwiona dziewczynka wybrała się na ich poszukiwanie, a pomagali jej w tym napotkani w drodze dobrzy ludzie: gospodyni, kowal, odważny Jaś oraz leśne skrzaty i zwierzęta. Przedstawienie uczyło nas jak ważną rolę w życiu ma przyjaźń i że warto pomagać innym ludziom, bo to zawsze przynosi dobre rezultaty.


Następnego dnia rozmawialiśmy o żabce i ważce - wykonaliśmy również kilka ćwiczeń logopedycznych, ponieważ niektórzy z nas mieli problemy z wymową tych trudnych słów. Rozwiązywaliśmy także zagadki i braliśmy udział w zabawie zatytułowanej „Zielony jak..."

 


Przygotowując się do wycieczki na basen, dzień wcześniej mówiliśmy o tym, czego potrzebujemy, gdy wybieramy się nad wodę, ćwiczyliśmy trudną czynność, jaką jest wycieranie się ręcznikiem oraz dowiedzieliśmy się jak powstają fale. Tak przygotowani i podekscytowani wybraliśmy się na basen. Zabawom w wodzie nie było końca, a kiedy już popływaliśmy troszeczkę, poszliśmy do sali, w której królowały kulki, było więc mnóstwo zabawy. To był bardzo miły dzień, pełen atrakcji, o których moje Gwiazdeczki długo będą pamiętać.