KRONIKA 2009/2010

27.02.2010

„Mydło lubi zabawę…”

 

Poniedziałek przywitał moje Gwiazdeczki ciekawymi opowieściami o przyrodzie - braliśmy udział w warsztatach przyrodniczych. Zdobyliśmy wiele informacji o różnych gatunkach ptaków i ich zwyczajach. Wykonaliśmy barwne skrzydełka i zamieniliśmy się na chwilę w ptaszki, które przylatywały lub odlatywały do wskazanych miejsc. Zabawa była doskonała!


Cały tydzień towarzyszyły nam również rozmowy o zdrowiu. Uczyliśmy się piosenki pt. „Gimnastyka", wykonywaliśmy mnóstwo ćwiczeń rozciągających i relaksacyjnych. Zapoznaliśmy się również z wyposażeniem łazienki i przypomnieliśmy sobie do czego służą różne przybory toaletowe. Moje Gwiazdeczki wzięły udział w zabawie zatytułowanej „Czarodziejski worek", podczas której rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku. Następnie, wykorzystując szarfę (udającą na ten moment ręcznik), wykonaliśmy ćwiczenie polegające na naśladowaniu ruchów, które towarzyszą nam podczas mycia pleców.
Kolejnego dnia uczyliśmy się prawidłowo myć ręce, przypominaliśmy sobie, dlaczego i kiedy musimy to robić. Poznaliśmy również Pana Bakterię, który uczył nas, co złego może nam się przydarzyć, gdy nie będziemy pamiętać o tym, by rączki były czyste.
Wykonaliśmy również pracę plastyczną, a zamiast kredek użyliśmy mydła - bohatera naszych rozmów. Tańczyliśmy także do wesołej piosenki pt. „Mydło lubi zabawę".
Ostatni dzień tygodnia poświęciliśmy na przypomnienie sobie, jak należy prawidłowo myć zęby i dowiedzieliśmy się, że jeśli nie będziemy tego robić dobrze i regularnie, może pojawić się w naszych buziach nieproszony gość, czyli próchnica, która psuje nasze ząbki. Powtórzyliśmy również znaną już piosenkę pt. „Szczotka, pasta" i wysłuchaliśmy bajki o myszce Elince, bardzo dbającej o swoje ząbki. Wykonaliśmy pracę plastyczną, a w trakcie poobiedniego odpoczynku poznaliśmy także bajkę pt. „O chłopcu, który zgubił uśmiech".