KRONIKA 2009/2010

06.02.2010

Lewa rączka, prawa rączka …

Tydzień rozpoczęliśmy od udziału w warsztatach przyrodniczych, podczas których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o różnych zwierzętach oraz wykonaliśmy piękne prace przedstawiające życie niektórych zwierzaków – było bardzo ciekawie.
W poniedziałek poznaliśmy również figury geometryczne takie jak koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt, a pomogła nam w tym „Bajka nowa, prostokątna”, której wysłuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem oraz wykonywanie zadań, polegających na wyszukiwaniu figury, która nie pasuje do pozostałych. Po intensywnej nauce, wykonaliśmy piękne prace pobudzające naszą wyobraźnię - z zestawu otrzymanych figur, stworzyliśmy z papieru kolorowego własne kompozycje.
Często zastanawiamy się, która rączka jest prawa, a która lewa. W tym tygodniu postanowiliśmy się tego nauczyć. Dla ułatwienia, prawą rączkę każdej Gwiazdeczki, ciocia oznaczyła specjalną pieczątką, a następnie wzięliśmy udział w zabawie, która polegała na wskazywaniu przedmiotów znajdujących się po prawej bądź lewej stronie pokoju. Powtarzaliśmy również trudny wierszyk pt. „Bąk”, który wymagał od nas wielu ćwiczeń i prawdziwej gimnastyki naszej buzi.
Kolejnego dnia dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne dni tygodnia, by codziennie powtarzać jaki mamy dzień, jaki dzień był wczoraj i jaki będzie jutro. Wysłuchaliśmy wiersza pt. „Co robią zimą dni tygodnia” i na jego przykładzie ułożyliśmy w odpowiedniej kolejności dni tygodnia, czyli postacie z wiersza. Słuchaliśmy też i tańczyliśmy do piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Tydzień u fryzjera”.
W czwartek najważniejszym wydarzeniem były urodziny naszej Gwiazdeczki Mai. Jak na takie święto przystało, śpiewaliśmy „Sto lat”, składaliśmy jej życzenia, przygotowaliśmy pracę plastyczną i oczywiście pomagaliśmy w zdmuchaniu świeczek. Ponieważ pogoda dopisała, bawiliśmy się na śniegu – było bardzo wesoło!


Koniec tygodnia upłynął nam na nauce nazw kolorów. Pomogły nam w tym różnokolorowe balony i zabawa w mieszanie farb. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną – używając kawałków sznurka nasączonych w kolorowych farbach, stworzyliśmy ciekawe obrazki, które teraz zdobią naszą Akademię. Chciałabym również powiedzieć, że do naszego grona dołączyły kolejne Gwiazdeczki: Maja, Adaś, Antosia i Maksymilian, które bardzo szybko zaprzyjaźniły się ze wszystkimi koleżankami i kolegami. Bardzo się cieszymy, że jest nas coraz więcej!