KRONIKA 2009/2010

22.01.2010

Moja babcia i mój dziadek

Na dobry początek tygodnia obchodziliśmy w Akademii kolejne święto – urodziny Kubusia, który jest naszą najstarszą Gwiazdeczką i kończył 4 latka! Tradycyjnie już przygotowaliśmy urodzinowy prezent, zaśpiewaliśmy „Sto lat” i złożyliśmy mu życzenia.

 

Z racji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, przez cały tydzień rozmawialiśmy o naszych babciach i dziadziusiach. Wysłuchaliśmy utworów pt. „Piosenka dla babci” i „Mój dziadek” oraz staraliśmy się do nich zatańczyć. Przygotowywaliśmy również prezenty dla naszych dziadków – najpierw porozmawialiśmy o tym, czym są laurki, a następnie je wykonaliśmy. Uczyliśmy się również króciutkiego wierszyka, który każdy z nas miał zaprezentować przed babcią i dziadkiem, by w kilku ciepłych słowach wyrazić naszą miłość do nich.

Koniec tygodnia poświęciliśmy rozmowom o zimowych sportach oraz o tych, którzy je uprawiają. Obejrzeliśmy fragmenty skoków narciarskich, jazdy figurowej na lodzie, narciarstwa i saneczkarstwa, a następnie wybieraliśmy dyscyplinę sportową, którą chcielibyśmy uprawiać. Wykonaliśmy również pracę plastyczną, tańczyliśmy do ulubionych piosenek i braliśmy udział w zabawie pt. „Buzia smutna i wesoła” , obserwując swoją mimikę i robiąc wiele śmiesznych min!