KRONIKA 2009/2010

09.10.2009

Ach, co to był za tydzień!

Jak zwykle w naszej Akademii, wiele się działo. W poniedziałek i we wtorek głównym tematem naszych zajęć była jesień. Rozmawialiśmy o charakterystycznych oznakach tej barwnej pory roku, utrwalając jednocześnie nazwy kolorów. Słuchaliśmy także opowiadania pt. „Spacer po lesie” oraz poznaliśmy nazwy niektórych drzew i ich owoców.

Moje Gwiazdeczki zapoznały się również z nazwami niektórych grzybów i wybrały się na grzybobranie – zorganizowałam bowiem dla nich zabawę pt. „Kto znajdzie więcej grzybów”. Podobnie bawiliśmy się również na zajęciach prowadzonych przez ciocię Kasię po angielsku. Powtarzaliśmy nowe słówka, świetnie się bawiąc.

W środę wielkie święto obchodziła nasza Gwiazdeczka Zosia, która miała swoje urodziny! Ciocie przygotowały dla niej małe przyjęcie, na którym nie zabrakło dmuchania świeczek, śpiewania „Sto lat” i wielu ciepłych życzeń od wszystkich.  

Następny dzień przyniósł kolejne emocje – wybraliśmy się do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Przygody rozbójnika Rumcajsa”. Gdy zasiedliśmy już na widowni, naszym oczom ukazał się tytułowy bohater baśni, który był zwykłym szewcem w małym miasteczku Jiczynie. Wiódł on spokojne życie, aż do momentu, gdy naraził się staroście i za karę został wygnany do lasu. Przygody Rumcajsa były opowiedziane bardzo ciekawie, a dodatkowo towarzyszyły im wspaniałe piosenki. Niektóre Gwiazdeczki nie mogły się powstrzymać i tańczyły razem z bohaterami spektaklu, bo skoczna muzyka zachęcała do pląsów :-). Po spektaklu, w świetnych humorach, wróciliśmy do Akademii.

 

Ostatni dzień tygodnia spędziliśmy na układaniu jesiennych puzzli oraz powtarzaniu wierszy pt. „Kasztan” i „Żołędź”, które były prawdziwym aerobikiem dla naszej buzi. Zapomniałam jeszcze dodać, że moje Gwiazdeczki każdego dnia tańczyły i śpiewały podczas tanecznych zabaw, a niektóre dziewczynki dodatkowo rozpoczęły zajęcia baletowe – rosną nam prawdziwe tancerki!