KRONIKA 2010/2011

12.02.2011

Muzycznie i sportowo


Zimą możemy uprawiać różne sporty, dlatego Dropsy rozmawiały o dyscyplinach sportowych i o olimpiadzie - zastanawiając się, co to takiego i co znaczą kolory na jej fladze. Wykonaliśmy zabawę ruchową Kolorowe cyferki, dzięki której powtórzyliśmy wygląd cyfr od 1 do 5 oraz zrobiliśmy kilka ćwiczeń gimnastycznych, by zadbać o naszą kondycję. Nauczyliśmy się również czytać globalnie wyrazy: ZIMA i LUTY.
Wszyscy wiemy, że popularnym zimowym sportem jest jazda na nartach, a by była ona możliwa potrzebne jest odpowiednie miejsce, dlatego mówiliśmy o polskich górach i obejrzeliśmy przedstawiające je ilustracje.
Pędzące Groszki skupiły się na muzyce - ćwiczyły swój słuch rozróżniając odgłosy instrumentów, czy zwierząt. Wykonały kilka ćwiczeń wyciszających i relaksujących przy spokojnej muzyce. Kolejnego dnia dowiedzieliśmy się, czym jest nuta i co możemy robić przy muzyce. Rozmawialiśmy także o teatrze, poznaliśmy zawód suflera i zastanawialiśmy się, jakie cechy powinien mieć dobry aktor. Zbudowaliśmy małą scenę teatralną i wzięliśmy udział w zabawie dramowej Rozmowa z lalką.
W tym tygodniu nie zabrakło u nas i innych atrakcji. Nasz Wojtuś obchodził swoje trzecie urodziny, więc było bardzo uroczyście i smakowicie, ponieważ częstowaliśmy się pysznym tortem w kształcie samochodu i składaliśmy mu życzenia.
Kilkoro z nas było także na wycieczce w Muzeum Historycznym, w którym braliśmy udział w warsztatach zatytułowanych Krakowska Szopka.