KRONIKA 2009/2010

24.07.2010

Słonie, małpki, rysie i inne atrakcje…


To był niezwykle upalny tydzień, dlatego też czas spędzaliśmy przede wszystkim bawiąc się na świeżym powietrzu. Nie mogliśmy jednak zapomnieć o tym, czego się nauczyliśmy, utrwalaliśmy więc wygląd poznanych cyferek 1, 2, 3 i 4. Braliśmy udział w zabawach edukacyjnych i wykonywaliśmy prace plastyczne.
Kolejnego dnia poznaliśmy roślinę, jaką jest koniczyna - moje Gwiazdeczki obejrzały jak ona wygląda i policzyły ile ma listków. Mówiliśmy również o tym, że nietypowa koniczynka, która ma aż cztery listki, może przynieść szczęście. Przy tej okazji ćwiczyliśmy liczenie do 4., a kiedy byliśmy już pewni, że to potrafimy, dołączyła do naszego zbioru kolejna cyferka, czyli piąteczka.
Podczas zabaw zastanawialiśmy się, czy pięć przedmiotów to dużo, czy też jest to mała liczba. Ćwiczyliśmy dopasowywanie odpowiedniej cyfry do ilości kamyczków, zabawek itp. oraz braliśmy udział w zabawach matematycznych.


Ostatni dzień tygodnia był dla nas niezwykle ekscytujący - wybraliśmy się bowiem na wycieczkę do zoo! W towarzystwie pani przewodnik spacerowaliśmy i słuchaliśmy ciekawych opowieści o mieszkających w tym ogrodzie zwierzątkach. Moje Gwiazdeczki jak zwykle miały mnóstwo pytań, dlatego też bardzo wiele się nauczyliśmy i miło spędziliśmy czas!