KRONIKA 2009/2010

16.07.2010

Po angielsku…


Przez dwa minione tygodnie podczas pobytu w przedszkolu przenosiliśmy się w naszych rozmowach i zabawach do Wielkiej Brytanii, w której to w miesiącu lipcu, obchodzone jest święto lodów. Na początek tej angielskiej podróży poznaliśmy trzy narodowe symbole, czyli flagę Anglii, czerwoną różę i lwy. Zobaczyliśmy również najbardziej znane obiekty, które wszystkim kojarzą się z Wielką Brytanią i rozpoczęliśmy naukę liczebników po angielsku oraz nazw kolorów.
Kiedy znaliśmy już trzy podstawowe kolory (red, blue, yellow), przyszedł czas na eksperymenty i mieszanie barw, co pozwoliło nam poznać następne kolory (green, orange, purple) oraz następne cyferki. Aby utrwalać liczenie po angielsku, uczyliśmy się rymowanki i braliśmy udział w zabawie Five little monkeys.
Oczywiście nie zabrakło i innych atrakcji: wykonywaliśmy pracę plastyczną (używając farb i plastikowych rurek), przygotowaliśmy mapę naszego kraju, zaznaczając na niej najważniejsze miejsca, które wszyscy powinniśmy znać oraz braliśmy udział w warsztatach florystycznych.
Pogoda była cudowna, dlatego korzystaliśmy z jej uroków i bawiliśmy się również na świeżym powietrzu. Na zakończenie angielskiej przygody, gdy znaliśmy już najważniejsze nazwy kolorów, wykonaliśmy kolorowe gałki, dopasowaliśmy do nich etykietki z nazwami i przygotowaliśmy papierowe, barwne lody. Po tak wyczerpującej pracy, przyszedł czas na słodką nagrodę i po obiedzie zajadaliśmy się prawdziwymi, smakowitymi lodami :)