KRONIKA 2009/2010

29.05.2010

„Kolorowe kredki…”


Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od nauki nowej piosenki, która wszystkim Gwiazdeczkom bardzo się spodobała. Śpiewaliśmy o kolorowych kredkach i o tym, jak bardzo potrzebne są one każdemu przedszkolakowi. Nie zapomnieliśmy także o „Abecadle", które spadło z nieba i oprócz śpiewu, powtarzaliśmy również poznane literki. Do naszego zestawu dołączyła kolejna literka - K - a opowiedział o niej wiersz oraz zabawa pt. „Gdzie jest kaczuszka".
Ponieważ potrafimy już ładnie śpiewać, ciocia postanowiła nauczyć nas również tańczyć, poznaliśmy więc podstawowe kroki Krakowiaka.


Środa była u nas bardzo uroczystym dniem. Oprócz Dnia Mamy, o którym wszyscy pamiętaliśmy, świętowaliśmy również urodziny naszej Gwiazdeczki - Maksymilian skończył 2 latka, dlatego na stole pojawił się piękny i baaardzo smaczny tort. Było uroczyste „Sto lat", życzenia i prezent od Gwiazdeczek, które przygotowały śliczne serduszka dla naszego JUBILATA!


Następne dni spędziliśmy na poznawaniu literek L,M, N i O. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne - między innymi kolorowaliśmy przygotowane wcześniej z gliny pierwsze literki naszych imion. Kiedy zaś pogoda pozwalała na podwórkowe zabawy, wykorzystywaliśmy ten czas na lepienie babeczek, budowanie zamków z piasku i inne gry.