KRONIKA 2009/2010

01.05.2010

„Płynie Wisła, płynie…”


Ten tydzień poświęciliśmy przede wszystkim rozmowom na temat zbliżających się świąt majowych. Już w poniedziałek rozpoczęliśmy naukę piosenki pt. „Płynie Wisła” oraz wykonywaliśmy różne prace plastyczne.
Kolejnego dnia rozmawialiśmy o naszym mieście Krakowie i charakterystycznych dla niego budowlach. Posługując się pudełkami i słoikami, używaliśmy słowa w środku i dzięki tej zabawie dowiedzieliśmy się, między jakimi miastami leży Kraków. Poznaliśmy również symbole narodowe i rozpoczęliśmy naukę wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka”.

W środę poznaliśmy legendę o powstaniu Warszawy i wysłuchaliśmy informacji na temat naszej stolicy. Pamiętając o odpowiednim zachowaniu i postawie, słuchaliśmy także hymnu narodowego.
Moje Gwiazdeczki dowiedziały się, dlaczego 1 maja jest dniem wolnym od pracy oraz jakie święto obchodzimy 3 maja. Braliśmy wszyscy udział w zabawie pt. ”Oddaj głos” oraz „Demokratyczne wybory”, które pokazały nam jak wyglądają podstawowe zasady głosowania. Przygotowaliśmy również biało – czerwone flagi, którymi wymachiwaliśmy w rytm poznanej piosenki „Płynie Wisła”.
W tym tygodniu prócz ważnych, patriotycznych tematów nie zabrakło u nas także zabaw na świeżym powietrzu, zajęć baletowych, ćwiczeń logopedycznych, rytmiki i kolejnej porcji informacji przyrodniczych, ponieważ po raz kolejny odbyły się warsztaty leśne, poświęcone tym razem wiosennym roślinkom.