KRONIKA 2009/2010

03.04.2010

Wielkanocne baby i babeczki


Ubiegły tydzień był wyjątkowy - spędziliśmy go w atmosferze oczekiwania na Wielkanoc, a czas dodatkowo umiliła nam wizyta w teatrze na spektaklu pt. „Calineczka" oraz udział w warsztatach leśnych, podczas których obejrzeliśmy różne nasiona i zasialiśmy je, by obserwować jak wyrastają z nich duże roślinki.
Przed wyjściem do teatru (w poniedziałek) poznaliśmy treść baśni, by lepiej zrozumieć to, co będzie się dziać na scenie. Wykonaliśmy kilka zabaw z chustą i przygotowaliśmy pracę plastyczną.
We wtorek w znakomitych humorach udaliśmy się na spektakl, który opowiadał historię Calineczki, posiadającej prócz urody również dobre serce. Dziewczynka przeżyła wiele przygód, a dzięki swoim dobrym uczynkom poznała w końcu, co znaczy wielka miłość. Przedstawienie bardzo podobało się moim Gwiazdeczkom i długo rozmawiały na temat głównej bohaterki oraz jej przygód.
W środę w naszej Akademii roznosił się zapach świątecznego ciasta - razem z ciocią upiekliśmy babkę, którą oczywiście zjedliśmy później ze smakiem. Braliśmy udział w zabawie zatytułowanej „Baby i babeczki" oraz ćwiczyliśmy swoją spostrzegawczość poprzez układanie elementów obrazka w całość.

 

Ostatniego dnia przed świętami rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych panujących w naszych rodzinach, podzieliliśmy się jajkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Moje Gwiazdeczki zabrały do swoich domów koszyki z przygotowanymi wcześniej kurczaczkami i pisankami oraz rzeżuchę. Było bardzo świątecznie!