KRONIKA 2009/2010

27.03.2010

„Wiosna, ach to Ty…”

Nareszcie zawitała do nas Pani Wiosna, dlatego początek tygodnia spędziliśmy na wiosennych zabawach. Wysłuchaliśmy wiersza pt. „Łąka", powtórzyliśmy poznaną wcześniej piosenkę zatytułowaną „Jestem sobie ogrodniczka" i wykonywaliśmy zadania matematyczne, w których pomagały nam zaprzyjaźnione biedroneczki.
Kolejnego dnia dowiedzieliśmy się, gdzie najczęściej możemy usłyszeć dzwony - słuchaliśmy różnych dźwięków wydawanych przez dzwonki i używając dzwoneczków akompaniowaliśmy do piosenki „Wiosenny marsz". Wykonaliśmy również nasz własny instrument - butelki z wodą oraz przygotowaliśmy pracę plastyczną.
Ponieważ zbliżała się niedziela palmowa, obejrzeliśmy kilka palm, powiedzieliśmy z czego są wykonane i czym się różnią. Oczywiście sami również zrobiliśmy małe palemki, które moje Gwiazdeczki wzięły ze sobą do domu.
Święta to czas, który spędzamy z najbliższymi, a jeśli nie możemy być wszyscy razem, wysyłamy kartki świąteczne z życzeniami, dlatego rozmawialiśmy o tym, co musi znaleźć się na kartce, by trafiła do danej osoby, jak wygląda skrzynka pocztowa i kto roznosi listy. Braliśmy też udział w zabawie pt. „Kto ma list" oraz wysłuchaliśmy piosenki „Chodzi listonosz", a następnie wykonaliśmy kartkę pocztową, którą możemy wysłać do bliskiej osoby.
Koniec tygodnia spędziliśmy na wykonywaniu prac plastycznych i rozmowach o zbliżającej się Wielkanocy. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że w naszym ogródku (oprócz domku, w którym wszyscy bardzo lubią się bawić) pojawił się słonik - huśtawka i każdy z nas z ochotą zasiadał na jego grzbiecie.

W piątek w naszej Akademii zapanował odświętny nastrój, ponieważ nasza kolejna Gwiazdeczka - Emilka obchodziła swoje trzecie urodziny. Oczywiście na stole pojawił sie tort ze świeczkami, które pomagaliśmy zdmuchnąć, zaśpiewaliśmy „Sto lat" i podarowaliśmy Emilce malutki prezencik - odcisnęliśmy na kartce ślady paluszków, a ciocia podpisała je naszymi imionami. Emocji było co niemiara!