KRONIKA 2013/2014

08.11.2013

Jesienny Owoc


Mamy kolejny powód do dumy. Tym razem nasi mali podopieczni zostali dostrzeżeni w wojewódzkim konkursie plastycznym „Jesienny owoc", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, przy ul. Grunwaldzkiej.

 

Kwalifikację do wystawy uzyskał Staś z grupy Rakiet, a wyróżnienie przedstawicielka Groszków - Karolinka. Praca Jasia to duże, czerwone jabłuszko, wykonane z masy papierowej, z kolei Karolina stworzyła jesienne grzybki, które pokryła koralikami z bibuły. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 8 listopada w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej.

 

Poziom nadesłanych na konkurs prac był imponujący, a kreatywność i umiejętności plastyczne miło zaskoczyły jurorów, a co za tym idzie, wybór najlepszych prac był naprawdę trudny. Przy ocenie prac komisja konkursowa, złożona z artystów plastyków, kierowała się kilkoma kryteriami, m.in. pomysłowością, kompozycją, trwałością zastosowanych materiałów, walorami estetycznymi oraz przekazem artystycznym. Jury przyznało I, II, III nagrodę oraz wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy. Prace małych artystów zostaną przekazane na cele charytatywne. Trafią do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej jako upominki okolicznościowe z informacją o wykonawcy.

 

Gratulujemy naszym małym Gwiazdeczkom kolejnych sukcesów, tym razem na polu artystycznym.