KRONIKA 2009/2010

24.10.2009

Mali przyjaciele człowieka


W tym tygodniu podsumowaliśmy tematy związane z jesienią i rozmawialiśmy o naszych przyjaciołach – zwierzątkach. Poznaliśmy nową piosenkę o tygryskach, a podczas śpiewów i zabawy zamieniliśmy się w duże koty. Wykonaliśmy różne, ciekawe ćwiczenia w naszych książeczkach, wysłuchaliśmy opowiadania o wróbelku Elemelku i uczyliśmy się wierszyka pt. „Kotek”.
Mówiliśmy także o zwierzątkach jakie z nami mieszkają. Moje Gwiazdeczki wykonały rysunki kotka i słuchały opowieści o piesku Pimpusiu, który zgubił gdzieś swoją łatkę.
Oprócz zwierzątek domowych, poznaliśmy również pracowite mróweczki i ich zwyczaje. W trakcie zabawy tanecznej stworzyliśmy wspólne mrowisko, w którym każde dziecko było tańczącą mrówką i wykonywało swój oryginalny taniec – popisom nie było końca, bo wszystkie Gwiazdeczki uwielbiają pląsy przy muzyce. Bardzo spodobała nam się również kolejna piosenka, którą usłyszeliśmy – „Kaczka dziwaczka”. Tytułowa bohaterka miała niezwykłe pomysły i „zamiast trzymać się rzeczki, urządzała piesze wycieczki”. Ponieważ przez kilka dni dopisywała nam pogoda, spacerowaliśmy obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie. Zebraliśmy też pełne garści bajecznie kolorowych liści i wykonaliśmy z nich jesienne jeże.
Ostatni dzień tygodnia minął nam pod znakiem śpiewu i tańca. Powtórzyliśmy wszystkie piosenki oraz nauczyliśmy się kilku nowych, angielskich słówek, podczas zabawy w ogrodników, którzy zbierają dojrzałe apples. Wykonaliśmy też pracę plastyczną, kolorując jesienne jabłuszka.