KRONIKA 2011/2012

21.03.2012

Wiosna wkoło

Pierwszy Dzień Wiosny

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 
Pierwszy dzień wiosny to gratka dla każdego przedszkolaka! Jak co roku, 21 marca wszystkie dzieci zrzuciły szaliki i czapki, by podziękować Zimie za 3 miesiące panowania i ruszyć na poszukiwanie Wiosny.
Pierwszym przystankiem na mapie małych poszukiwaczy była wizyta w Szkole Podstawowej nr  50. Tam, wraz z  innymi przedszkolakami, obejrzeli przedstawienie o tym, jak to pewnego marcowego dnia Zima musiała spakować walizki i wyjechać, a na jej miejsce, wspaniałym kwiatowym pojazdem, przybyła kolorowa i pachnąca Wiosna. Dzieci, zarażone optymizmem, śpiewały przygotowane wcześniej wiosenne piosenki. Przyniosły też prace plastyczne, których tematem przewodnim były wiosenne fantazje. Ale to nie koniec – tradycji musiało stać się zadość, więc przedszkolaki z Gwiazdeczki pomaszerowały nad strumyk i  wrzuciły do niego Marzannę, którą w  mig przykryła woda.
A wiosna przyszła całkiem niespodziewanie – wokół przedszkola zazieleniła się trawa, ptaki stukały do okien, a w powietrzu zaczęło unosić się lekkie jak motylek powietrze…

Witamy Cię Wiosno! Wreszcie jesteś z nami!