KRONIKA 2010/2011

12.03.2011

W marcu, jak w garncu


W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o zbliżającej się wiośnie i typowej pogodzie, która jej towarzyszy. Poznaliśmy tytułowe przysłowie i znaczenie zwrotu zmienna pogoda, a biorąc udział w zabawie Wielka wodaZ parasolem na spacer ćwiczyliśmy reagowanie na zmieniającą się muzykę. Rozpoczęliśmy naukę piosenki pt. Nie śpijcie, kiedy wiosna oraz wierszyka Marzec, a także wykonaliśmy pracę plastyczną. Kolejnego dnia Dropsy zajęły się przygotowaniem kącika przyrody Ślady wiosny, gdzie gromadzić będą wszelkie oznaki nowej pory roku, na które natrafią podczas spacerów. Nie zabrakło też ćwiczeń gimnastycznych i zadań utrwalających pisownię poznanych cyfr.
Pędzące Groszki natomiast kontynuowały swe rozmowy o zwierzętach - poznały nowe gatunki ryb, które można spotkać w morzu i oceanie, wzięły udział w zabawie pt. Rybak zmieniając się na jej czas w wodne stworzenia i ćwicząc poprawne wymawianie głosek oraz rysowały samodzielnie sylwetkę rybki.
Ponieważ wielu z nas bardzo chce mieć własne zwierzątko, mówiliśmy też o obowiązkach, które pojawiają się wraz z nimi. Zagraliśmy w Obrazkowe domino i ulepiliśmy nasze ulubione zwierzątko z masy solnej.
W tym tygodniu wybraliśmy się również po raz kolejny na narty, by wykorzystać ostatnie szanse na doskonalenie naszych umiejętności.
Najbardziej wzruszającym momentem mijającego tygodnia było jednak pożegnanie naszych dwóch uroczych Gwiazdeczek, które opuszczały Akademię. W środę po raz ostatni była z nami Maja i Lenka, więc staraliśmy się bardzo miło spędzić z nimi ten dzień, przygotowaliśmy upominki i mnóstwo uścisków, by jeszcze długo o nas pamiętały. Życzymy im wielu ciepłych wspomnień, bo my zawsze będziemy pamiętać wesołą i roześmianą Majkę oraz jej słodką siostrzyczkę Lenkę. Chociaż jest nam smutno, to oczywiście życzymy im, by w nowym mieście i przedszkolu poznały wielu sympatycznych kolegów i koleżanek, i by zawsze z radością nas odwiedzały.