Aktualności

11.05.2017


Uczestniczyliśmy dzisiaj we wspaniałej uroczystości - Zakończenia III Edycji - Mojej Wymarzonej Książki.
W tym roku nasza wspólna książka opisuje przygody naszych Przedszkolaków, którzy wraz z Wróżką Gwiazduszką przemierzają krainę własnych snów. Prawda, że brzmi intrygująco?

 

Dobra wróżka Gwiazduszka co noc wędrowała po rozgwieżdżonym niebie i wyczarowywała dzieciom piękne sny. Bardzo lubiła te swoje księżycowe wyprawy, ale pewnego razu postanowiła wybrać się na spacer w dzień.

Miała szczęście, bo było bardzo ładnie. Po błękitnym niebie przechadzało się złote słoneczko i uśmiechało się do kwiatów, ptaków i motyli.

„Mogłabym zostać dzienną wróżką - pomyślała Gwiazduszka - ale co ja bym robiła? Wszystkie dzieci bawią się w najlepsze, nikomu nawet do głowy nie przychodzi, aby położyć się spać".

 


 

 

 

... a tutaj jeszcze kilka dodatkowych zdjęć:

Moja Wymarzona Książka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 

 

29.09.2016


Dziękujemy naszemu absolwentowi - Wojtkowi, obecnie piłkarzowi KS Bronowianka, za przeprowadzenie fantastycznego trenningu piłkarskiego z naszymi Przedszkolakami. Bardzo się nam podobało i prosimy o jeszcze :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... i jeszcze parę zdjęć:

Trening Piłki Nożnej z Wojtkiem

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 

 

05.06.2015


Chcieliśmy bardzo podziękować Tacie Igora i Iwo za zorganizowanie w naszym Przedszkolu fantastycznych warsztatów fotograficznych...
... i to nie, zwykłych warsztatów, ale takich, na których nasze Dzieci same uczestniczyły w wykonywaniu odbitek!!!
Nasza sala przerodziła się w prawdziwą - taką oldskulową :) - i już bardzo rzadko spotykaną ciemnię. Był powiększacz, odczynniki chemiczne, kuwety, prawdziwy papier fotograficzny, a przede wszystkim wielki zapał uczestników. Dzieci oglądając klisze filmowe poznały czym jest negatyw, mogły same naświetlić, wywołać i utrwalić zdjęcia. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie, poświęcenie czasu i przekazanie Przedszkolakom wiedzy o tym wspaniałym hobby i zarazem sztuce!

  

 

... a tutaj jeszcze kilka dodatkowych zdjęć:

Warsztaty fotograficzne

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 

 

09.03.2015


Na warsztatach plastycznych - Pani Agnieszka, nasza Pani plastyk zainteresowała ostatnio dzieci sztuką ludową. Jako, że nasze Przedszkole mieści się w Bronowicach, wystarczy tylko wyjść na pole - tak, na pole - w Bronowicach wychodzi się na pole :) aby zobaczyć Rydlówkę, starą kuźnię, przepiękne kapliczki. Stare zwyczaje ludowe, osadzanie chochoła, przejazd do Rynku na wozach drabiniastych w strojach ludowych, kultywowane są przez Towarzystwo Przyjaciół Bronowic. Zapoznanie dzieci z tymi zabawami i obyczajami ludowymi, pozwalają wiązać dzieci z własnym regionem, a także może być inspiracją do stworzenia prac plastycznych.

Inspiracje, które znalazły odzwierciedlenie w pracach Oli, Antka i Gustawa zostały wysoko ocenione przez jury konkursu "Sztuka Ludowa w Małopolsce", zostały nagrodzone w tym konkursie, organizowanym przez MDK w Krakowie.

Dzieciom bardzo gratulujemy, a Pani Agnieszcze dziękujemy za przybliżenie Przedszkolakom tematu sztuki ludowej.


 

 

 

 

08.03.2015


Wielkie gratulacje dla naszych narciarzy, którzy 8 marca wystartowali w kolejnym Pucharze Przedszkoli w Podstolicach!

Cotygodniowe wyjazdy i treningi naszych Przedszkolaków przyniosły wielkie sukcesy:
Lena zajeła 3 miejsce wśród dziewczynek, a Iwo, Antek i Igor zdobyli 1, 2 i 3-cie miejsce wśród chłopców.

Dziekujemy również naszemu najmłodszemu zawodnikowi Władkowi - za wolę walki i odważną decyzję stawienia się na stoku!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 

27.11.2014


Tosia, Uljanka i Wiktor musieli się napracować, przygotowując prace do konkursu organizowanego przez Centrum Młodzieży w Krakowie im. H. Jordana, czyli popularną "Jordanówkę". Konkurs był kolejnym z cyklu "Spotkania z Bajką" i tym razem dotyczył ilustracji bajek Ezopa. Cel stanowiło rozbudzenie inwencji dziecka, kształtowanie wrażliwości i rozwijanie wyobraźni. Wysiłki naszych Dzieci zostały docenione, bowiem Ich prace zostały wyróżnione przez jury. Nagrody zostały wręczone podczas bardzo uroczystego spotkania laureatów w Bibliotece Wojewódzkiej, przy ulicy Rajskiej. Były krótkie przemówienia, występ dzieci i oczywiście wręczenie nagród. Gratulujemy sukcesu naszej Tosi, Uljance i Wiktorkowi, a także nauczycielom: Paulinie, Marysi i Asi, za wsparcie i pomoc!.

 

 

 

 

18.06.2014


Zakończyliśmy Rok Szkolny 2013/14!

Na zdjęciu nasi absolweci, którzy od września staną się uczniami klasy pierwszej.

Gratulujemy i cieszymy się, chociaż będzie nam Was - bardzo brakowało.

06.06.2014


Serdecznie dziękujemy SKH w Nielepicach za organizację tegorocznego Dnia Rodzinnego!

Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dzieciom, które przybyły na nasz Piknik. Mamy nadzieję, że miło spędzili czas i dobrze się bawili w tym niecodziennym miejscu, wśród pięknej przyrody, wspaniałych widoków i przyjacielskich Huculskich Koni.

Dzięki uprzejmości Taty Gustawa, mamy także możliwość oglądnięcia perfekcyjnych zdjęć z tego wydarzenia: tutaj

12.04.2014

Jutro jest Niedziela Palmowa.
Prezentujemy piękne palmy wykonane przez Antka, Igora i Iwo wspólnie z Rodzicami na ten świąteczny dzień.


Dziękujemy i pozdrawiamy.
26.03.2014
Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna wzięła udział w Wiosennej Spartakiadzie zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną Szkołę nr 50.